A-
 A 
A+
Príslušenstvo


Doplnky a príslušenstvo k plastovým oknám

Vonkajšie hliníkové parapety

Vonkajšie parapety slúžia k ochrane vonkajších špaliet a podmurovky okná pred vlhkosťou a odvodu vody pri daždi. Dodávame len kvalitné hliníkové parapety. Pevnosť a stabilita parapetu je daná hrúbkou materiálu a výškou predného nosa, ktorá zabraňuje jeho prehýbaniu.

Údržba a čistenie vonkajších parapetov.

Neklaďte na parapet žiadne predmety, môže dôjsť k jeho poškriabaniu a následne oxidácii. Vonkajšie hliníkové parapety vo farbe nesmú dôjsť do styku s vápno, maltou prípadne s inými chemikáliami, mohlo by dôjsť k naleptaniu a poškodeniu jeho povrchovej úpravy.. V prípade narušenia povrchovej úpravy poškodené miesto očistite, odmastite a zatrite farbou v požadovanom odtieni. Čistite len vodou a saponátmi, vyvarujte sa použitia rozpúštadiel a abrazívnych prostriedkov.


Vnútorné plastové parapety

Vnútorné parapety slúžia k ochrane vnútorných špaliet a podmurovky okna pred vlhkosťou. Z dôvodu pevnosti a odolnosti proti vody a poškriabaniu používame plastové komôrkové parapety.

Údržba a čistenie vnútorných parapetov

Čistite len vodou a saponátmi a vyvarujte sa abrazívnych prostriedkov a rozpúšťadiel.

 

Žalúzie a siete proti hmyzu

Žalúzie slúžia na reguláciu prestupu slnečných lúčov do miestnosti alebo zabránenie priehľadnosti do miestnosti. Ovládajú presvetľovanie a prehrievanie miestnosti. Montujú sa na vnútornú stranu okna alebo dverí. Uchytávajú sa pomocou skrutiek do krídla okna alebo dverí. Lamely žalúzii majú zinkovú povrchovú úpravu, zabraňujúci ich korózii vo vlhkom prostredí. Vďaka svoje kvalite majú dlhú životnosť a ponúkajú aj vysoký komfort používania.

Spustenie / vytiahnutie / naklápanie

Spustenie, vytiahnutie a naklápanie žalúzií sa prevádza pomocou retiazky na strane okna. Pri spustení je nutné ju spustiť až úplne dole, ako to dovolí retiazka, inak sa žalúzie pri naklápaní lamiel môžu od spodu zdvihnúť až o niekoľko centimetrov.

Aretácia

Vytiahnutá žalúzia je aretovaná vo svojej polohe tak, že sa retiazka zasunie do aretačného držiaka umiestneného na okne / dverách na strane retiazky.

Siete

Siete zabraňujú hmyzu, aby sa dostal do miestnosti pri otvorenom okne alebo balkónových dverách. Siete sa upevňujú na vonkajšiu stranu okna zasunutím !obrtlíkov" za rám okna. Sieťové dvere sa pripevňujú k rámu dverí pomocou závesov / pántov, ktoré môžu byť aj samozatváracie, magnetické zámky držia sieťové dvere zatvorené.

 

Údržba a čistenie žalúzií a sietí

Žalúzia má vo svojej hornej lište ovládací mechanizmus, ktorý musí zostať čistý. Akékoľvek nečistoty ho môžu ovplyvniť alebo poškodiť. Lamely žalúzií a siete čistite od prachu a iných nečistôt utretím, vysatím alebo vlhkou handrou, pri väčšom znečistení použite saponát. Nepoužívajte rozpúšťadlá alebo abrazívne prostriedky !

Ďalšie pravidlá pre používanie sietí a žalúzií.

Za ovládaciu retiazku sa nesmie nikto a nič vešať. Retiazku ovládajte len primeranou silou, aby nedošlo k jej roztrhnutiu. Neprelamujte lamely žalúzie, mohlo by dôjsť k ich deformácii. Siete upevňujte pevne pomocou obrtlíkov, aby nevypadli von. Na upevnené siete netlačte, mohlo by dôjsť k ich pretrhnutiu, poškodeniu, alebo vypadnutiu. Nikto a nič sa nesmie vešať za sieťové dvere.

 

ŠTATISTIKA NÁVŠTEV

mod_vvisit_counterDnes65
mod_vvisit_counterVčera61
mod_vvisit_counterTento týždeň208
mod_vvisit_counterMinulý týždeň511
mod_vvisit_counterTento mesiac564
mod_vvisit_counterMinulý mesiac2348
mod_vvisit_counterSpolu223131

OTVÁRACIA DOBA

Pondelok: 7:30-16:00
Utorok: 7:30-16:00
Streda: 7:30-16:00
Štvrtok: 7:30-16:00
Piatok: 7:30-16:00
Sobota: 7:30-12:00
Nedeľa: Zatvorené

KONTAKTNÉ ÚDAJE

Riri - stavebná firma
Milhostov 181
075 01 Trebišov

tel.: +421 915 871 013

e-mail: riri.trebisov@gmail.com

AKO NÁS NÁJDETE?

Ak nás neviete nájsť, kliknite na mapku.