A-
 A 
A+
Nastavenie plastových okien a dverí

Pri montáži plastových okien je všetko starostlivo vyladené a nastavené. V prípade novostavieb je väčšinou potrebné ešte do 3 mesiacov okná nastaviť znova. Stavba si sadá a niekde sa môžu objaviť problémy s priliiehanim okna pri otváraní alebo zatváraní. Jedno nastavenie okien do troch mesiacov od montáže je zdarma.

Okná alebo balkónové dvere sa môžu časom " usadiť", to znamená, že krídlo sa zvesí a časti obvodového kovanie môžu začať drhnúť o rám ( záleží tu na rozmere, hmotnosti a konštrukcii okna, prevádzkových a teplotných podmienkach), preto je potreba po čase vykonať nastavenie. K nastavovaniu sa používajú imbusové kľúče. Nastavovacie skrutky u dolného závesu sú umiestnené pod krytkou. horný záves sa nastavuje po otvorení krídla, nastavovacia skrutka je umiestnená na rohovej časti obvodového kovania.

Nastavovanie je možné vykonávať v týchto smeroch :

 

Horný záves                   Dolný záves

doľava - doprava           hore-dole, doľava-doprava, dopredu-dozadu

Pri nastavovaní je potrebné počítať s tepelnou rozťažnosťou plastu. Je treba nechať vôľu nedzi časťami krídla a rámu. Nastavovanie vykonávajte vždy pri otvorenom krídle.

Nastavovanie prítlaku a tesnosti Krídlo - Rám :

U okien a balkonových dverí je možné nastavovať prítlak krídlo-rám prostredníctvom excentrov na obvode kovania krídla, ktoré zapadajú do západiek na ráme a tým v polohe zavreté priťahujú krídlo k rámu.

 

 

Kovanie vstupných dverí :

Plastové vstupné dvere a balkónové dvere s obojstrannou kľučkou a zámkom sa vyrábajú iba ako otváravé. Kovanie umožňuje súčasné uzamknutie na viacerých miestach. Dvere sú opatrené kľučkou / kľučkou alebou kľučkou / guľou, hliníkovým prahom, troma závesmi, zámkom a štandardnou cylindrickou vložkou.  Kovanie je vnútorný mechanický systém osadený v obvodovej drážke rámu a krídla, ktorý zaisťuje zamykanie a ododmykanie dverí. Tento systém je ovládaný kľučkou a cylindrickou vložkou. U dvojdielnych vstupných dverí sa otváranie a zabezpečovanie druhého krídla ovláda pomocou zástrčí. Spodné a horné zástrče pri zatvorenom krídle zapadnú do západiek na ráme a prahu a tým sa krídlo zabezpečuje v zavretej polohe. Povytiahnutím zástrčí krídlo odistíte a môžete ho otvoriť.

 

Nastavovanie vstupných dverí.

Vstupné dvere sa môžu časom "usadiť", krídlo sa zvesí a môže začať drhnúť alebo zle zamykať (záleží na rozmere, hmotnosti a konštrukcii dverí, prevádzkových a teplotných podmienkach), preto je potrebné po čase vykonať nastavenie K nastavovaniu sa používajú imbusové kľúče, nastavovacie skrutky sú umiestnené pod kovovou krytkou a na spodnej strane závesu.


Nastavovanie závesov

Závesy vstupných dverí umožňujú nastavenie pomocou nastavovacích skrutiek v niekoľkých smeroch : hore-dole, doľava-doprava, dopredu-dozadu. Pri nastavovaní je potrebné počítať s tepelnou rozťažnosťou plastu. Je treba nechať vôľu medzi časťami krídla a rámu. Nastavovanie vykonávajte vždy pir otvorených dverách.

 

 

Nastavenie západky zámku

Aby krídlo dverí tesne doliehalo k rámu, je dôležité presne nastaviť rámový protikus. Vykonáva sa to nastavením excentrov na protikuse tak, aby bolo možné dobre doraziť krídlo k rámu pre zacvaknutie západky a ľahko zamykať.

Nastavovanie prítlaku Krídlo-Rám

U vstupných dverí na strane zámku je možné nastavovať krídlo-rám pomocou excentrov na rámovom protikuse, do ktorého zachádzajú háky z krídla. Na strane závesov sa prítlak krídlo-rám nastavuje pomocou nastavovacích skrutiek na závesoch vstupných dverí.

Sila prítlaku ovplyvňuje silu potrebnú k otáčaniu cylindrickej vložky.

Úpravy si pamätajte alebo zapisujte

Ak začnete s oknom manipulovať, dobre si poznamenajte jednotlivé zmeny nastavenia. Poznačte si smer otáčania a počet otáčok jednotlivými skrutkami. Ak sa vám podarí okno ešte viac rozladit, môžete ho uviesť späť do pôvodného stavu a prípadne opakovať iným spôsobom.

V prípade nastavovania plastových dverí je veľmi pravdepodobné, že bude potrebovať rovnakým spôsobom ako u okien. Ak je pri dverách iný systém kovania, tak postupujte opäť podľa návodu.

V prípade neúspechu sa obráťte na odborníkov

Ak sa nastavenie plastových okien nepodarilo, kontaktujte dodávateľa plastových okien a nechajte si nastavenie okien urobiť od nich. Vyškolení technici sú odborne preškolení a majú sa nastavovaním oveľa väčšie skúsenosti.

 

ŠTATISTIKA NÁVŠTEV

mod_vvisit_counterDnes64
mod_vvisit_counterVčera61
mod_vvisit_counterTento týždeň207
mod_vvisit_counterMinulý týždeň511
mod_vvisit_counterTento mesiac563
mod_vvisit_counterMinulý mesiac2348
mod_vvisit_counterSpolu223130

OTVÁRACIA DOBA

Pondelok: 7:30-16:00
Utorok: 7:30-16:00
Streda: 7:30-16:00
Štvrtok: 7:30-16:00
Piatok: 7:30-16:00
Sobota: 7:30-12:00
Nedeľa: Zatvorené

KONTAKTNÉ ÚDAJE

Riri - stavebná firma
Milhostov 181
075 01 Trebišov

tel.: +421 915 871 013

e-mail: riri.trebisov@gmail.com

AKO NÁS NÁJDETE?

Ak nás neviete nájsť, kliknite na mapku.